Početna >

AKADEMIK ZLATA BOJOVIĆ DRŽAĆE PREDAVANJE POD NASLOVOM „GUNDULIĆEVA POETIKA“

U utorak, 16. maja u 12 sati, u sali 114 na Filozofskom fakultetu, o najznačajnijem dubrovačkom baroknom pesniku govoriće akademik Zlata Bojović.

Njeno predavanje naslovljeno „Gundulićeva poetika“ namenjeno je prvenstveno studentima, kako onima sa Odseka za srpsku književnost i Odseka za komparativnu književnost koji slušaju predmet Književnost renesanse i baroka, tako i svim zainteresovanim koji žele da saznaju nešto o ovom velikom autoru čije delo je obeležilo 17. vek i znatno uticalo na potonje pisce na celom južnoslovenskom prostoru , i kulturi koja je značajan deo naše baštine.

Akademik Zlata Bojović u svojoj bogatoj bibliografiji ima niz knjiga, studija, antologija i priređenih izdanja o pesnicima iz epoha humanizma, renesane i baroka, a krunu njenog višedecenijskog rada na izučavanju starijih perioda predstavlja Istorija dubrovačke književnosti (Srpska književna zadruga, Beograd, 2014).

Nadamo se srdačnom susretu i želimo vam dobrodošlicu!